7,5 põhjust, miks külastada Constantat

Tekst: Inga Sermann, Nordica Pildid: Nordica, Hotell Vega, Fratelli Avaldatud: 8 / mai / 2018

Me kõik rõõmustame kauaoodatud Eesti esimeste kevadiste ilmade puhul, kuid siit mitte kaugel on üks koht, kus merevesi juba ujumiseks soe ja päike soojendab ilma kogunisti 28 kraadise soojaga.

See imeline paik on veel paljude jaoks avastamata kuid meie südamed võitnud puhkuse kuurort Constanta Rumeenias. Kogusime kokku 7,5 põhjust, miks meie arvates on just see avastamata pärl ideaalseks sihtkohaks juunist septembrini.

#1 Meri

Must meri on Constanta üks visiitkaarte. Puhas, läbipaistev, liivase põhjaga ja soe merevesi garanteerivad idüllilise puhkuse. Kes soovib ujumisele vaheldust leida, siis sadamas ootavad mitmed kohalikud meremehed, et pakkuda mõnus jahisõit, mille jooksul on võimalus kohata oma silmaga vabas looduses elavaid delfiine ja nautida laineid koos nendega. 

Must meri Mamaias Constanta The Black Sea Nordica FlyNordica
Mamaia rannaäär ja merepiir on kuulus paljude ööklubide ja ranna lounge´de poolest.

#2 Rannad

Rannad Musta mere kaldal on tuntud ja kuulsad valge liiva ning laia ja pika rannaala poolest. Constanta puhul ei ole siin mingit eraldit ning rand on kogunisti 13 kilomeetrit pikk. Siin jätkub ruumi kõigile nii jalutamiseks, päevitamiseks, kohisevate ja imeilusate merekapide korjamiseks kui ka niisama nautimiseks ja pidutsemiseks. Ranna ääres on palju kokteilibaare, restorane, paljudel hotellidel on oma isiklikud lamamistoolid ning Rumeenia kuulsaim ja suurim klubide piirkond asub just täpselt ranna ääres.

Mamaias on paljudel hotellidel oma rannaalad.

alates 89.90€ LEIA SOBIV LEND

vega vintage beach 5 stars beach in mamaia
Vegahotelli rannaala Constantas, Mamaias.

#3 Toit

Pika ja kireva ajaloo tõttu on Constantas koos pea kõik maailma erinevate rahvuste köögid ning toidud on tõeliselt head. Tänavatoidu austajatel soovitame vanalinnas jalutades kindlasti proovida värsket kebabi, kohvikutes pakutakse imehäid espressosid, mis viivad sind justkui Itaalia radadele ning restoranides soovitame proovida värskeid mereande, mis püütud kohalike meremeeste poolt juba mainitud Mustalt merelt.

Liibanoni restoran Phoenica Holiday Resort Nordica FlyNordica
Liibanoni restoran hotellis Phoenica Holiday Resort.

#4 Päikseline ilm

Mis oleks suvi ilma puhkuseta ja puhkus ilma päikseta? Constantas seda hirmu ei ole, sest Rumeenia kuulsaimas kuurortlinnas paistab päike 365 päeva aastas.

#5 Arhitektuur

Constanta vanalinn on kaunis ja mitmekülgne ning arhitektuuri mõjutused on tingitud väga sündmusterohkest ja värvilisest ajaloost. Vanalinnas jalutades hakkavad silma uhked kirikud paljude oramentide ja detailidega ning iseloomulikuks jooneks on erinevate riikide linnaosad. Meie absoluutsed lemmikud on külaskäigud Kreeka ja Hispaania majade vahel.   

#6 Peod

Constantas on koos Rumeenia kõige uuemad ja uhkemad klubid. Otse mere ääres rannaribal asub järjest üle paarikümne erineva klubi, kus valida on kõikvõimalike ja meelepäraste muusikastiilide vahel. See on pidutsejate paradiis ning 24/7 kestev festival. Juuni alguses, kui algab tõeline puhkuse hooaeg, toimub just nendel liivastel randadel Euroopa üks suurimaid klubimuusika festivale Neversea.  

Fratelli oeoeklubi Mamaias Constanta Nordica FlyNordica
Fratelli ööklubi on üks kuulsamaid Constantas. Mamaia kuurort.

#7 Hotellid

Hotelle on palju nii linnas sees, mee ääres kui ka linnast väljas olevates puhkuse ja hotellide piirkonnas. Hinnatase on soodne ning valikus on 5+ kuni 3 tärni hotellide vahel, paljudel hotellidel on oma rannad ning laste jaoks on loodud täiesti omaette mängualad, seikluspargid ja basseinid. 

#7,5 Sest

Rumeenia pealinn Bukarest ehk Väike Pariis asub Constantast ainult 227 km kaugusel!