Loomingulisust ja värskust täis Berliin

Tekst: Péter Szűcs, PetersPlanet.travel Avaldatud: 2 / märts / 2018

HILISTEL ÜHEKSAKÜMNENDATEL esimest korda Berliini saabudes arvasin ma, et leian eest rock ’n’ roll’i, näen Berliini nii nagu David Bowie ja Iggy Pop, kui nad koos Kreuzbergis hängisid, ja kohtan kolmekümnendate Marlene Dietrichi stiili. Ootasin kabareede hõngu ja tahtsin näha linna seksikat poolt.

berlin 1181598 1280
Berliin on loominguline linn. Öeldakse, et Berliin meenutab 1980. aastate New Yorki.

Selle asemel ootas mind ees modernsus, loominguline õhkkond ja arenev kunstiringkond. Aastakümme tagasi iseloomustas Berliini linnapea Klaus Wowereit linna lausega „vaene, kuid seksikas”, mis on tõsi, kuid Berliin on ka Euroopa loovuspealinn. Miks?

ÖELDAKSE, ET BERLIIN MEENUTAB 1980. AASTATE NEW YORKI.

Berliin on väga külalislahke ning veel hiljuti meelitas see loometuhinas kunstnikke oma soodsate hindadega. Berliin pole just Euroopa kauneim linn, kuid see on kunstiga täidetud. Öeldakse, et Berliin meenutab 1980. aastate New Yorki. Veeda Berliinis mõni päev ja tunned, kuidas su loomingulisus lööb lõkkele. Veeda Berliinis mõni nädal ning omandad teistsugused vaated kunstile ja sotsiaalsele suhtlusele.

penguins 2736241 1280
Berliini linnaosad Kreuzberg ja Friedrichshain kiitlevad grafiti ja maalidega.

Igal Berliini linnaosal on oma nägu. Hipsterite paradiis asub Neuköllnis, sinna on koondunud erinevate kultuuride esindajad. Kreuzbergi on alati peetud lahedaks, tänapäeval on see koht, kus koos sõpruskonnaga pärastlõunaid veeta. Samuti on suurepärane piirkond Charlottenburg: broneerides toa Hotel-Pension Funkis (www.hotel-pensionfunk.de), oled ümbritsetud art deco’st. Tegu on elegantse mõisaga, kus elas kolmekümnendate kuulus tummfilmistaar, kuid seda on kasutanud moefotode tegemiseks paljud moeajakirjad ning seal on poseerinud ka Kate Moss. 

berlin 2233009 1280
Igal Berliini linnaosal on oma nägu.

Charlottenburgi külastamiseks on põhjust veelgi. See väike saladuses hoitud hotell on õdus ja mugav, ent kui soovid rohkem elu näha, vali ööbimiseks 25 Hours Hotel Bikini (www.25hours-hotels.com), millel on fantastiline katuseterrass ja disaintoad. Jõukamate piirkondade hulka kuuluvas Prenzlauer Bergis on palju meeldivaid kohvikuid, Schöneberg on klassikaliselt ilus, autentsust pakub Weddingi linnaosa ning ostukire vaigistamiseks tuleb sammud seada Friedrichshaini.

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris kevad 2017