Ohrid - valguse linn

Tekst: Taisi Kõiv Pildid: Milana Jovanov, Kate Talim Unsplash, Nordica Avaldatud: 15 | aprill | 2019

TÕELINE REISIELAMUS on Lääne-Balkani riigi Makedoonia kuurortlinn Ohrid, mis paikneb riigi edelaosas, maalilise Ohridi järve kaldal. Sügavalt ajalooline, kuid samas kaasaegne linn pakub palju elamusi ja ideaalseid võimalusi aktiivse ning unustamatu puhkuse veetmiseks.

Otselennud Ohridisse | 31-13 | mai-sept | 2019

alates 99.90€ LEIA LEND

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv vaade linnale Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1
Järve puhas ja kristallselge vesi on kindlasti üks põhjus, miks nii kohalikud kui ka turistid Ohridist vaimustatud on.

Ohrid on üks vanimatest Euroopa linnadest, mis on läbi ajaloo kandnud mitmeid tähenduslikke nimesid nagu Ohër, Ohri, Ochrida või Achrida. Kõige algsemas mõistes, kuni tänapäevani välja, peetakse Ohridi aga valguse linnaks. Lisaks tasub kõrva taha panna, et kaasaegne Ohridi linn on antiikse Lychnidose linna järeltulija, mille piirkond kuulub täna ka UNESCO maailmapärandisse.

Otselennud Ohridisse | 31-13 | mai-sept | 2019

alates 99.90€ LEIA LEND

Ohrid valguse linn Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1
Kevad- ja suvepuhkuse veetmiseks on Ohrid ideaalne paik, seal saab tunda ehtsat Vahemere kliimat, millest pole puudu ei päikesest ega ka jahutavast vihmast.

LUMMAVAD VAATED, KUS JÄRV KOHTUB TAEVAGA

Ohridi piirkond on eelkõige tuntud kauni looduse poolest, millesarnast on mujalt raske leida. Kõige tuntum on seal piirkonnas loomulikult samanimeline järv, mis on ainulaadne, sest kogu maailmas võib loendada vaid mõne sarnaselt kauge päritoluga ajaloolise järve. Ohridi järv on Makedoonia üks vanimaid ja ilusamaid. Ligikaudu 30-kilomeetrise läbimõõduga ja 288 meetrit sügav ümmargune järv pakub võimalusi matkamiseks, kalapüügiks ning loomulikult ilusateks ja unustamatuteks vaadeteks.

Järve puhas ja kristallselge vesi on kindlasti üks põhjus, miks nii kohalikud kui ka turistid Ohridist vaimustatud on. Ohridi järv on kuulus ka taime- ja loomaliigirikkuse poolest. Järves elab üle 200 endeemilise taime ning palju piirkonna jaoks haruldasi kalaliike, mistõttu on Ohrid ka kirglike kalameeste üks lemmikpaiku.

Otselennud Ohridisse | 31-13 | mai-sept | 2019

alates 99.90€ LEIA LEND

Ohrid valguse linn Biljana allikas Pueha Naumi klooster Ohridi jaerv Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1
Biljana allikas Püha Naumi kloostri kaldal

KALJUDE EMBUSES

Sõnatukstegevaid vaateid ja kohti jagub Ohridis aga veelgi. Lisaks kaunile järvele ümbritsevad linna kaljud, mis hoiavad Ohrid ja kohalikke elanikke enda kaitsvas embuses. Ümbritsevad mäed pakuvad erakordseid matkamisvõimalusi. Matkaradu saab valida distantsi ja raskuse järgi, mistõttu leiab igaüks endale midagi meelepärast. Lisaks mägedele on linna tõeliseks pärliks Calicica rahvuspark, mis paikneb mägise Ohridi ja Velestovo mägiküla vahel. Suuremal osal matkarajal saab näha filmilikke vaateid Ohridi järvele. Lisaks saab valida endale meelepäraseid radu, kus näha saab arhitektuurilisi ehitisi, kauneid kirikuid ja ajaloolise hõnguga kloostreid.

Otselennud Ohridisse | 31-13 | mai-sept | 2019

alates 99.90€ LEIA LEND

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv restoran Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1
Ohrid kui Euroopa üks vanimatest linnadest on ühelt poolt sügavalt ajalooline ning teiselt väga kaasaegne

LAI VALIK ÖÖBIMISVÕIMALUSI

Ohrid pakub laia valikut luksuslikke ööbimisvõimalusi ning seda väga soodsa hinnaga. Vaadetega järvele, linnale, metsale või kuhu iganes, valik on sinu. Võimalusel võib ka linnast eemale sõita, sest väljaspool linna on järveäärsetel aladel küllaga armsaid ööbimispaiku. Kõige romantilisemad ja ka perekesksemad hotellid või kodumajutused ootavad just Ohridis.

https://www.nordica.ee/et/lennud-ja-sihtkohad/cp/tallinn-ohrid/

alates 99.90€ LEIA LEND

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia direct flights Nordica FlyNordica 1
Ohridi järv on Põhja-Makedoonia üks vanimaid ja ilusamaid

KOGE PÄIKESEPAITUST

Kevad- ja suvepuhkuse veetmiseks on Ohrid ideaalne paik, seal saab tunda ehtsat Vahemere kliimat, millest pole puudu ei päikesest ega ka jahutavast vihmast. Kõige ideaalsem ja soojem aeg Ohridi külastamiseks on maist kuni septembrini, kus keskmine temperatuur on 27 °C. Ohrid on suurepärane paik ka rannapuhkuse veetmiseks. Järve ääres on palju randu, kus tekib tõeline paradiisisaare tunne, õigemini seal oledki paradiisis, sest Ohridi järve peetakse üheks maailma kõige ilusamaks paigaks.

Otselennud Ohridisse | 31-13 | mai-sept | 2019

alates 99.90€ LEIA LEND

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv Pueha Panteleimoni kirik Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1
Õhtusäras Püha Panteleimoni kirik. Kõige ideaalsem ja soojem aeg Ohridi külastamiseks on maist kuni septembrini

LUMMAV ÖÖELU

Ajaloolistele ehitistele ja vastupandamatule loodusele lisaks pakub Ohrid suurepärast meelelahutust. Nautida saab maitseelamusi kaunite vaadetega restoranides, kohvikutes, aga ka mekkida kuulsaid Makedoonia veine.

Lisaks maitsvale toidule saab osa ka Ohridi ööelust, mis lihtsalt ei luba õhtul voodisse heita. Linna jalakäijate tänav täitub õhtuti ööelu nautima tulnud kohalike ja puhkajatega. Linnas on meelelahutuseks palju võimalusi. Jalga saab keerutada klubides ning põnevust pakkuvat meelelahutust leiab kasiinodest, mida on linnas mitu. Seepärast ei pea muretsema, kas jõuab ka kõik kohad läbi käia, kesklinn on nii kompaktne, et ühel õhtul jõuab kõikjale. Lisaks kõigele kestab melu Ohridis varaste hommikutundideni.

Otselennud Ohridisse | 31-13 | mai-sept | 2019

alates 99.90€ LEIA LEND

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Nordica FlyNordica 1 1
Ligikaudu 30-kilomeetrise läbimõõduga ja 288 meetrit sügav ümmargune järv pakub võimalusi matkamiseks, kalapüügiks ning loomulikult ilusateks ja unustamatuteks vaadeteks.

Ohrid on tõeline juveel Makedoonia kroonil, mille võlu on lummav. Seni pole see turimsikuurortina liigset tähelepanu püüdnud ja seda enam tasuks linn oma reisisoovide nimekirja lisada. Sellest saab unustamatu puhkus nii perele, koos sõprade kui kallimaga.

Otselennud Ohridisse | 31-13 | mai-sept | 2019

alates 99.90€ LEIA LEND

Ohrid valguse linn Ohridi jaerv paeikeseloojang Pohja Makedoonia Lake Ohrid North Macedonia Photo Milana Jovanov Unsplash Nordica FlyNordica
Lisaks kaunile järvele ümbritsevad linna kaljud, mis hoiavad Ohrid ja kohalikke elanikke enda kaitsvas embuses.

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris talv-kevad 2019.