Lennud Brüsselisse

Lennud Brüsselisse

Brüssel – mitte ainult šokolaadi pealinn

Keset kirevat kultuuri imelise arhitektuuriga Brüssel ei ole pelgalt ainult Euroopa Liidu pealinn. Tõeline rahvaste meka, kus põimuvad omavahel kõikvõimalikud erinevad kultuurid, lummab end oma külalislahkuse, soojuse ja avatusega. Pika ajalooga flaamide ja valloonide pealinn on koduks pea kõikidele Euroopa Liidu rahvastele. Pindalalt väike, kuid sisemuselt suur ja rikas Brüssel ei väsi Sind iial üllatamast. Lugematul arvul toimuvad festivalid, etendused, kontserdid ja näitused teevad Brüsselist just ühe enim külastava linna.

Lastele ja peredele

Laste muuseum

Euroopa esimene ainult lastele mõeldud keskus on Brüsseli kesklinnas asuv Laste muuseum (Musee des Enfants), kus puuduvad kõikvõimalikud arvutid, nutiseadmed ja videomängud. Avastage koos lastega loovust arendavad mängud ja tegevused läbi näituste ja töötubade, kus juhendajateks on oma ala professionaalid üle kogu maailma. On uskumatult imeline, kuidas hetkega mõistavad teineteist meie pisikesed inglid, kes ei pruugi kõik rääkida isegi sama keelt. See on koht, kus viibides Sa avastad, et lahkuda enam ei suuda.

Atomium

EXPO ’58 jaoks loodud Brüsseli üks kõige olulisem ehitis Atomium pakub külastamisrõõmu nii väikestele kui ka suurtele. Kerades asetsevad interaktiivsed näitustesaalid, üleval platvormilt saab imetleda kaunist vaadet kogu linnale ning lastekeskuses nautida just neile loodud keskkonda ja seda isegi öösel. 

NORDICA SOOVITAB:
Atomiumit pääseb mugavalt vaatama kasutades ühistransporti. Sõit trammiga kesklinnast kestab kestab kokku 45 min.
Inga, Nordica

ATOMIUM I NORDICA SOOVITAB: Atomiumit pääseb mugavalt vaatama kasutades ühistransporti. Sõit trammiga kesklinnast kestab kokku 45 min. Foto: Jean-Paul Remy© Visit Brussels

TUTVU MUUSEUMIGA

Atomium-Lastele-ja-Peredele-Brussel-Belgia-Childrend-and-Families-Brussels-Belgium-Nordica-FlyNordica-980X450.jpg

Kultuur

Igal aastal toimuv Disaini turg, kolm päeva kestev jazzi ja klassikalise muusika suursündmus Festivali Muciq’3, elektroonilise muusika festival Brussels electronic marathon, muuseumite öö Museum Night Fever, flaamide ametlikku riigipüha tähistav Brussel Danst ning valgusfestival Bright Brussels Festival iseloomustavad kirevat ja eriilmelist kultuurimelu. Lisades siia juurde veel arvukad teatrietendused, galeriid, kontserdid ja muuseumid, saame kokku kultuurist pakatava tõeliselt maagilise linna.

BRÜSSELI VALGUSFESTIVAL BRUSSELS BRIGHT. Foto: Eric Danhier© Visit Brussels

alates 89.90€ LEIA LEND

Brusseli-Valgusfestival-Brussels-Bright-Kultuur-Brussel-Belgia-Culture-Belgium-Nordica-FlyNordica.jpg

Söök, jook ja ööelu

Söök ja jook

Pikast ajaloost tingituna on Brüssel tõeline maitsete paradiis. Siin kohtunud prantsuse ja itaalia köök ning hispaania traditsioonid moodustavad ühtse terviku, mis on omanäoline ainult Brüsselile. Laske veel lummata ja kaasa haarata end belgia šokolaadi maitsete maagilisel mõjul, osalege pühapäevastel brunchidel ja saage osa Belgia kuulsast õllekultuurist. Nüüd on tunne nagu rohkem ei oskakski elult midagi tahta.

TRADITSIOONOLINE VEINI- JA KOHVIBAAR RUE DE FLORENCE´I TÄNAVAL. Foto: Jean-Paul Remy © Visit Brussels

Veini-ja-kohvibaar-Rue-de-Florence-Sook-jook-Brussel-Belgia-Wine-and-Coffee-Bar-Food-Drinks-Brussels-Belgium-Nordica-FlyNordica.jpg

Ööelu

Lugematul arvul ööklubisid on avatud varajaste hommikutundideni. See on tõeline metropol, kus tasub lasta ennast viia helide maailma. Just siin saavad kokku tänapäeva muusikastiilide lipulaevad nagu house, techo ja elektro. Techo armastajatele Fuse, elektroonilise muusika nautijatele Stereo Club ja rock’n’rolli austajatele justkui loodud Madame Moustche on Brüsseli ööelu kõige kuulsamad paigad. 

Ostlemine

Suurte kaubanduskeskuste asemel muudab just väikeste poodide külastamine ostlemise tõeliselt idülliliseks. Palavalt soovitame võtta ette üks väike jalutuskäik kanali ääres ja sisse astuda Unica Brussels ateljeesse, kust leidub käsitsi toodetud erilisi disainipärleid. Magusaarmastajatel soovitame mitte mööda kõndida lummavast Wittameri poekesest, et osa saada kõigest, mida hing on iial osanud ihata. 

WITTAMERI MAGUSAPOOD I BELGLASTE AU JA UHKUS. Foto: Jean-Paul Remy © Visit Brussels

VAATA LISA

WITTAMERI POEKENE

Transport

Linnas liiklemiseks soovitame rentida ratas, kasutada Uberit või metrood. Just Brüsseli metroo on üks kõige puhtamaid ja mugavamaid üle kogu Euroopa. Mugav transpordiplaan teeb liiklemise tõeliselt nauditavaks ning piletid on saadaval erinevate perioodide kaupa.

NORDICA SOOVITAB:
Naudi kunsti - metroojaamu ja peatusi on põhjust külastada ka siis, kui ei ole vajadust liigelda, sest paljud peatused on kaunistatud Belgia kunstnike teostega. Otsige peatusi Anneessens, Bourse/Beurs, Montgomery, Stockel ja Porte de Hal.
Inga, Nordica

TRANSPORT BRÜSSELIS I BRÜSSELIS ON HEA LIIGELDA RATASTEGA NING KASUTADA METROOD, MIS ON EUROOPA ÜKS PUHTAMAID. Foto: Eric Danhier© Visit Brussels

RENDI RATAS!

Jalgrattaliiklus-Transport-Brussel-Belgia-Bicycle-Traffic-Brussels-Belgium-Nordica-FlyNordica-980X450.jpg

Kas sa tead, et...

  • Brüsseli kuninglik palee on suurem kui Buckinghami palee
  • Maailma suurima läbimüügiga šokolaadi müügipunkt asub Brüsseli lennujaamas
  • Otselend Tallinnast Brüsselisse kestab 2h ja 35min
  • Tallinn (TLL) - Brüssel (BRU)

    alates 70.90€

    Edasi