Meie lugu

Nordic Aviation Group asutati 2015. aastal peale seda, kui Eesti Valitsus allkirjastas otsuse moodustada rahvuslik lennufirma, et tagada pidev lennuühenduvus pärast Estonian Airi tegevuse lõppemist.   Eestil on pikk lennundusajalugu. Peale lennufirma “Aeronaut” asutamist 1921. aastal sai Eesti kolmeteistkümnendaks riigiks maailmas, kel oli oma lennufirma. See peatükk ajaloost pajatab lugusid paljude andekate inimeste eludest, nende saavutustest ja lennundusriigiks saamise verstapostidest. Eesti on üks väheseid riike Euroopas, kus on endiselt olemas riiklik lennuakadeemia, mis koolitab ka piloote ja on piirkonna majanduse arenguks väga oluline haridusasutus.

Tugeva lennundussektori olemasolu on igale riigile ka strateegiliselt äärmiselt tähtis. Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt nõuab ka lennundusinseneride hariduse järjepidevuse tagamist ja lennundusspetsialitide koolitamist. Nordic Aviation Group on kahe usaldusväärse brändi  – Nordica ja Xfly – uhke omanik. Kontsern kuulub 100% Eesti Vabariigile. Grupp pakub kahe kaubamärgi alt pikaajalisi lennuteenuseid Euroopa suurematele lennufirmadele, aidates neil kasvada ja kulusid kokku hoida. Meie koduturg on täna Euroopa, kuid uksed on lahti ka globaalses mõttes. Oleme aktiivsed ka tšarterlendude ja PSO (Public Service Obligation) turul. Nordic Aviation Group on üks neist lennundusettevõtetest, mis aitab Euroopa lennundussektoril kasvada ja muutuda.

Meie peakontor asub Tallinnas ja baasid Stockholmis, Kopenhaagenis, Turus, Aarhusis, Vilniuses, Lissabonis, Hamburgis ja Münchenis. Meie ettevõtet iseloomustab paindlikkus, efektiivsus, kiirus ning see, et meiega on lihtne koostööd teha. Lisaks lennuteenustele on meil oma ning tõhus liinihooldusosaskond ja oma lennukool – Xfly Flight Academy.  

Meie missioon on ühendada inimesi ja regioone kuluefektiivsete ja jätkusuutlike lendude pakkumise teel.

Lennundusgrupi visioon on olla esimene valik suurtele lennufirmadele, kes vajavad paindlikku ning kuluefektiivset lennuteenust.

Kaubamärkide Xfly ja Nordica omanikuna on meil Euroopa lennuteenuste turul tugev positsioon. Suured lennufirmad soovivad pidevas muutumises olevas lennunduses kasvada kasumlikult ja jätkusuutlikult. Meie aitame neid eesmärke ellu viia.

Nordic Aviation Group’i õnnestumised on silma jäänud mitmetele Euroopa partneritele. Oma kogemustepagasiga aitame kommertslennufirmadel saavutada pikaajalisi strateegilisi eesmärke. Meil on olemas ekpertiis ja suutlikkus toetada Euroopa idufirmasid lennuettevõtja sertifikaatide taotlemisel ning toetada alustavaid lennufirmasid vajalike tugiteenustega. Me lubame oma inimestele ja partneritele, et aitame neil areneda ja kasvada, luues koos pikaajalist väärtust nii kodumaal kui teistel turgudel!

Me oleme tänulikud ja uhked, et meie koostööpartnerid usaldavad meile võtmerolli nende kasvu toetaval teekonnal. Me pakume kvaliteeti, kuluefektiivsust ja paindlikkust viisil, mis aitab suurtel lennufirmadel olla turul konkurentsivõimelisemad. Meid iseloomustab põhjamaine organisatsioonikultuur, mis koosneb pehmetest väärtustest, kaasamisest, töötajate heaolust hoolimisest ja mitmekesisusest. Lisaks sellele oleme kaasaegne ja ihaldatud tööandja paljudele talentidele, kes soovivad ennast lennunduses teostada.

Nordic Aviation Group on tööandjaks enam kui 700-le lennundusspetsialistile kolmekümnest eri rahvusest. Meie inimeste eriline oskusteave aitab igapäevaselt kaasa ettevõtte kasvule ja arengule. Grupi ambitsioon on veelgi kasvada, sest lennundus on mahuäri.

Juhatuse liikmed

Remco Althuis

Tegevjuht

Juhatuse esimees

Gabriel Rusu

Finantsjuht

Tony Mackenzie

Operatsioonide juht

Juhtkond

Airi Kaunissaare

Turundus-, kommunikatsiooni- ja jätkusuutlikkuse juht

Annika Talve

Õigusjuht

Inese Sitko-Bulle

Personalijuht

Jurgis Sedlenieks

Kommertsjuht

Nõukogu

Kadri Land

Nõukogu esinaine

Sander Salmu

Nõukogu liige

Kaupo Raag

Nõukogu liige

Koit Kaskel

Nõukogu liige

Meie lennukipark

Lennundusgrupp opereerib Xfly ja Nordica brändide all kolme tüüpi lennukitega: CRJ900, ATR72-600, Airbus A320. Viimaste näol on tegemist oluliselt keskkonna- ja reisijasõbralikuma lennukiga mida Euroopa taevas näha võib.

CRJ 900 NextGen

Lennukite arv: 9
Istekohti: 88
Lennukaugus: 2500 km

Airbus A320 ja Airbus A320NEO

Lennukite arv: 4
Istekohti: 180
Lennukaugus: 6300 km

ATR 72-600

Lennukite arv: 7
Istekohti: 70
Lennukaugus: 1530 km

Jätkusuutilikkus

Me mõistame, et pikas perspektiivis ei ole emisioonivabale lennundusele alternatiivi. Fossiilsetel kütustel toimiv lennundus on teel minevikku. Jälgime pidevalt trende ja uute tehnoloogiate arengut ning soovime olla kaasarääkijad teemadel, mis viib lennunduse uude ajajärku.

Hindame kõrgelt võrdseid õigusi ja töötajate heaolu. Meil on hea meel, et meie juhtkonda kuulub võrdselt nii mees- kui ka naisjuhte. Pakume oma töötajatele erinevaid soodustusi ja heaoluüritusi, seltskondlikke tegevusi, meeskonnaliikmete vastastikuse toetuse programmi, soodsatel tingimustel reisimist üle maailma jms.

Oluline on olla kursis ESG-trendidega, seega püüame pidevalt jälgida uusi suundumusi keskkonna, jätkusuutlikkuse ja juhtimisega seotud teemadel. Grupi jätkusuutlikkuse meeskond osaleb aktiivselt kohalikes ja Euroopa organisatsioonides ning roheliste algatuste ja jätkusuutlikkuse töörühmades. Oleme liitunud Euroopa Komisjoni poolt ellu kutsutud alliansiga Alliance for Zero-Emissions Aviation, AZEA. Alliansi peamine eesmärk on koondada ELi era- ja avaliku sektori sidusrühmi ning aidata ette valmistada lennundustööstust vesiniku- ja elektrilennukite kommertskasutusse võtmiseks. EL on seadnud eesmärgiks, et 2050. aastaks on kõikide liidusiseste ja liidust väljuvate lendude CO2-heite tase null. Oleme ka Eesti Vesinikutehnoloogiate Assotsiatsiooni ja Euroopa Puhta Vesiniku Alliansi liige ning Hydrogen Valley Estonia toetajaliige

Lisaks sellele koolitame pidevalt oma töötajaid ja suurendame nende teadlikkust jätkusuutlikkuse teemadel.

Hooldusmeeskond

Meie enda kvalifitseeritud hooldusmeeskonna loomine oli ettevõttele väga oluline otsus! Xfly kaubamärgi all tegutsev PART145 meeskod on suurepärane tugi meie lennuoperatsioonidele. Hooldusmeeskond hoolitseb selle eest, et lennukipark oleks lennukõlblik ja regulaarselt hooldatud. Meie hooldusmeeskond pakub teenust, mida võib alati usaldada.

See on organisatsiooni kasvu silmas pidades üks olulisemiad lülisid. Ühtse meeskonnana tegutsedes luuakse suurt väärtuslik nii meile, kui ka meie klientidele.

Xfly Lennuakadeemia

Piloodiamet on ainus elukutse, mis tõstab sind sõna otseses mõttes taevasse. Xfly lennukool on osa Xfly lennuettevõttest.

Rahvusvaheliste lennundusorganisatsioonide ennustuste kohaselt on 2041. aastal maailmas realne nõudlus 600 000 lisapiloodi ning 610 000 lennukimehaaniku järele. Lennundusspetsialistide põuda saame vältids ise endale uut tööjõudu koolitades.

Juba praegu kannatab globaalne lennundussektor koolitatud spetsialistide puuduse käes. Selle defitsiidi tekkimise ja süvenemise ennetamiseks ostsustasime avada oma lennukooli, et tagada pilootide pidev järelkasv. Edukalt kooli läbinud kadettidele pakume koheselt ka tööd. Sel viisil tagame endale jätkusuutliku kasvu.

Me teeme tihedat koostööd Euroopa parimate lennukoolidega, et pakkuda esmaklassilist piloodikoolitust.

Xfly pikaajalised kliendid on suured Euroopa lennufirmad ja erinevad tuuroperaatorid sealhulgas SAS, TAP, LOT, Marabu ja varasemalt ka grupi teine lennufirma Nordica. Enne COVID-19 pandeemiat transportis Xfly oma klientide lendudel ligikaudu 2 miljonit reisijat ja korraldas üle 36 000 lennuoperatsiooni. 2022. aastast keskpaigast oleme taas kasvutrendis. Xfly peakontor asub Tallinnas, kuid meil on baasid ka Stockholmis, Kopenhaagenis, Aarhusis, Lissabonis, Gällivares, Turus, Vilniuses, Sofias, Hamburgis ja Münhenis.

Tule meile tööle!

Nordic Aviation Group on tööandjaks enam kui 650-le lennundusspetsialistile 30st eri rahvusest.

Kui sa tunned, et sa soovid panustada Eesti lennufirma arengusse, siis me ootame Sind väga! Liitu meie rahvusvahelise meeskonnaga ja saa osa täiesti erilisest kogemusest, mida pakub töö lennunduses.

Tööandjana on Nordic Aviation Group avatud ja kultuuriliselt mitmekesine kohtumispaik, kus suhtutakse hästi pere- ja tööelu ühildamissse, toetatakse enesearengut ning püütakse positiivse tagasiside ja tunnustamisega hoida kolleegide motivatsiooni kõrgel tasemel. Meie personaliosakond kaardistab töötajate arenguteekonda, pakkudes võimalusi erinevateks koolitusteks ja enesetäiendusteks. Ettevõttena korraldame läbi aasta mitmeid sotsialiseerumisüritusi, et me inimesed tunnetaksid ühtekuuluvust ja meeskonnatunnet. Nordic Aviation Group hindab kõrgelt nii individuaalset panustamist kui ka meeskonnatööd. Tööprotsesside hõlbustamiseks kasutame kõige kaasaegsemaid töövahendeid ja tehnoloogiaid.

We are and will be a trusted employer in the sector. Aviation talents happily join our team and become a part of one of the biggest Capacity Provider Airlines in Europe. Culturally we envision our company to grow on the wings of empowered teams – talented people united by fun, personal development and trust. When working with us, you will become a family member of passionate aviation enthusiasts.