VIDEO: Mattiase “Unistuste Päev” piloodina!

Nordica ja tolle sõsarfirma Xfly, täitsid 13-aastase Mattiase unistuse. Ta sai proovida unistuste ametit, ning veeta päris pilootidega terve päeva Stockholmis. Lenufirma avas Mattiasele kokpiti uksed, et lubada tal piloodiametit proovida Tallinn-Stockholm-Tallinn marsruudil lennates. Loe edasi ja saa osa tema teekonnast.

Tulevase piloodi Mattiase unistus sai käesoleval aastal täidetud. Xfly ja Nordica aitasid Mattiast, 13-aastast Eesti noort, kelle unistuseks on õppida piloodiks. Päris pilootidega lennuki kokpitis sai ta piloodiksolemist proovida ja tulevaste ametivendadega vestelda. Mattiasel on aga haigus nimega diabeet, mis võib olla elukutse valikul takistuseks – kuniks meditsiin ja teadlased lahendusi otsivad.

Mattias, on alati tahtnud saada piloodiks, ning jõulude paiku täitus tema unistus tänu mittetulundusühingu “Unistuste Päev” korraldajatele. Kevadel võttis “Unistuste Päev” ühendust Nordic Aviation Groupiga ning nende algatusel ja aktiivse tegutsemise tulemusel sai Mattiase unistus teoks -vahetult peale rahvusvahelist lastekaitse päeva. Piloodimeeskonna, lennupargi juhi ja stjuardite seltskonnas lendas Mattias Rootsi ja tagasi meie lennuki kokpitis.

Mattiase kaunis unistuse lugu leidis kajastust ka Eesti rahvusringhäälingu saates “Ringvaade” . Seda on võimalik järelvaadata SIIT.